Wskazówki, jak zwiększyć żywotność baterii iPhone'a X

Udostępnij

iPhone X, wyznaczający trendy dla przyszłych smartfonów, jest jednym z najlepszych smartfonów od Apple, a nawet na rynku. Ten flagowy telefon ma kilka cech, które sprawiają, że jest w czołówce, głównie Face ID. Ale nawet z najlepszych funkcji, nie musi być wada, a w smartfonach, to problem drenażu baterii, która nie jest wyjątkiem dla iPhone X. Jeśli zacząłeś doświadczać nienormalnego drenażu baterii w iPhone X, oto co robić;

Sprawdź zużycie baterii

Ogólnie rzecz biorąc, gdy chcesz wykorzenić problem z baterią, powinieneś najpierw sprawdzić statystyki użytkowania baterii. Statystyki te pokażą Ci, ile soku z baterii używają aplikacje i jak długo. Aby sprawdzić wykorzystanie baterii; przejdź do Ustawienia>Bateria> lista wykorzystania baterii, zobaczysz listę aplikacji i jak zostały one przy użyciu baterii przez określony okres czasu. Poniżej nazwy aplikacji, można również zobaczyć dodatkowe szczegóły na temat tego, jak aplikacja została przy użyciu baterii, tj. poprzez aktywność w tle. Jeśli jakaś aplikacja zużywa zbyt dużo energii, możesz ją odinstalować, jeśli nie jest zbyt użyteczna, lub zminimalizować jej użycie.

Zatrzymaj odświeżanie aplikacji w tle

Działania w tle są wywoływane przez aplikacje odświeżające w tle. Obejmują one aplikacje wyszukujące nowe wiadomości e-mail, aktywności w mediach społecznościowych i inne niezbędne funkcje. Te działania w tle kończą się zużyciem większej ilości energii, a nawet przepustowości, nawet jeśli nie używasz telefonu. Można ręcznie wyłączyć aplikacje z odświeżania w tle, pozwalając jednocześnie inne funkcje do użytku.

Aby to zrobić; przejdź do Ustawienia>Ogólne> Odświeżanie aplikacji w tle. Przełącz suwak na off i dodatkowo wyłączyć odświeżanie w tle dla poszczególnych aplikacji.

Włącz tryb niskiego zużycia energii

W każdym smartfonie, tryb niskiego zużycia energii jest najlepsza funkcjonalność, która zachowuje energię baterii, dopóki nie można naładować go ponownie. Jednak tryb ten działa poprzez wyłączenie szeregu działań, takich jak odświeżanie aplikacji w tle, opcje animacji, automatyczne pobieranie, a nawet wpływa na oświetlenie wyświetlacza. Stąd może skończyć się brakiem niektórych powiadomień w tym trybie.

Aby włączyć tryb niskiego zużycia energii, przejdź do Ustawienia> Bateria> Tryb niskiego zużycia energii i włączyć go. Ikona baterii powinna zmienić kolor z zielonego na żółty. Alternatywnie, można dodać Tryb niskiego zużycia energii w Centrum sterowania dla łatwego dostępu. Idź do Ustawienia>Centrum sterowania>Customize Controls i dotknij zielony przycisk plus obok niskiego trybu zasilania na liście.

Zmniejsz poziom jasności ekranu

Innym winowajcą, który jest znany do zużywania ogromnej ilości soku z baterii jest jasność ekranu. Zasada jest prosta, im bardziej długotrwałe użytkowanie z jaśniejszym ekranem, tym większy drenaż baterii jest doświadczany. Aby oszczędzać baterię, zmniejsz poziom jasności, gdy jesteś w pomieszczeniu. Aby uniknąć zmiany poziomu jasności, gdy przechodzisz z pomieszczenia na zewnątrz, możesz skorzystać z funkcji automatycznej jasności.

Aby zmienić poziom jasności ekranu, dostosuj suwak jasności odpowiednio, ten z ikoną słońca. Alternatywnie, przejdź do Ustawienia> Ogólne>Dostępność>Wyświetlacz i przełączyć automatyczny przełącznik jasności do on. Z tym włączonym, telefon będzie dostosowywać jasność ekranu automatycznie za pomocą czujnika światła otoczenia.