Apple daje wskazówkę na temat iPhone 8 Screen & Touch ID w nowych patentach

Udostępnij

Nie było plotki krążą o nadchodzącym iPhone 8 i co to będzie pociągać za sobą. Wśród nich była lokalizacja funkcji Touch ID przesuwając się z jego obecnej lokalizacji, przycisk domu. Niektóre leakers zasugerował, że Apple planuje wyeliminować przycisk domu całkowicie, stąd konieczność przeniesienia Touch ID. Inna plotka była o planach dla krawędzi do krawędzi wyświetlacza. Teraz, te dwie spekulacje wydają się być potwierdzone jako istotne, i można potencjalnie zobaczyć je realizowane w nadchodzącym urządzeniu.

W raporcie po raz pierwszy wykonane przez Patently Apple, Apple został niedawno przyznany 56 patentów przez US Patent Office. Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych oficjalnie opublikował listę nowo wydanych patentów dla amerykańskiego giganta technologicznego we wtorek, 16 maja 2017 roku.

Wśród tych patentów były rozstrzygające dowody tych dwóch z najbardziej oczekiwanych funkcji w przyszłych urządzeniach Apple, a jak może się podobać, ewentualnie iPhone 8.

In-Screen Touch ID

Apple nowo przyznany patent 9,652,066 wyraźnie wyjaśnia, jak różne materiały mogą być stosowane w celu umożliwienia ekranu dotykowego, który ma zdolność do rozpoznawania odcisków palców.

Widzi Apple przyszłych urządzeń zintegrować Touch ID pod wyświetlaczem. Jest to wspomniane dla iPhone'a, iPada i MacBooka. Chociaż istnieją trzy różne technologie, obrazowanie ultradźwiękowe wydaje się uzyskać większy nacisk, ponieważ jest to zasadniczo bardziej dokładny typ czujnika niż pojemnościowy jeden obecnie w użyciu.

Apple stwierdza, że to biometryczne uwierzytelnianie nie będzie się działo jak tradycyjne kroki uwierzytelniania. Raczej powinno to nastąpić automatycznie, jak jesteś interakcji z urządzeniem. Będzie po prostu odczytać odciski palców z operacji, a nie wymagają, aby przełączyć zadania.

Według patentu, pozwoli to na szybsze weryfikacje, co może na przykład zaoszczędzić czas wykorzystywany podczas uwierzytelniania zakupów w aplikacjach. Takie automatyczne uwierzytelnianie zapewni Ci bardziej płynne doświadczenie.

Wyświetlacz od krawędzi do krawędzi

Na innym patencie 9, 652, 096, Apple ma plany, aby zmaksymalizować interaktywny obszar ekranu dotykowego smartfonów, przez zginanie krawędzi ekranu, aby utworzyć krawędź do krawędzi wyświetlacza.

Apple stwierdził, że "Dalsze zmniejszenie obszaru granicznego pomogłoby jednak zmaksymalizować przestrzeń dostępną dla wyświetlacza/aktywnego dotykowo obszaru urządzenia bez zwiększania całkowitego rozmiaru urządzenia."

Ten bezramkowy wyświetlacz będzie zatem podobny do "wyświetlacza Infinity", który został wdrożony przez Samsunga na ich Galaxy S8, po raz pierwszy wydany pod koniec kwietnia.

Ten wyświetlacz będzie najprawdopodobniej pochodzą wraz z rumored 3D Scanner, który może być używany do skanowania rozpoznawania twarzy lub podejmowania selfies 3D. Funkcja skanera 3D jest również opatentowany w fali patentów Apple, i to może przedstawiać coś podobnego do Microsoft's Xbox Kinect, który jest urządzeniem do gier, które mogą mapować pokój i ruch gracza.

Choć będziemy niecierpliwie oczekiwać, aby zobaczyć te funkcje realizowane w nadchodzącym iPhone 8, ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to gwarancja. Niektóre z technologii może nie być gotowy do wdrożenia, lub Apple może nadal zdecydować się na wdrożenie go na późniejszych urządzeń.