Apple iOS 13 nowe funkcje

Udostępnij

Podczas WWDC 2019, Apple ogłosiło na scenie kolejne duże wydanie dla systemu iOS na scenie, iOS13. Jak spekulowano w plotkach, ta wersja ma znaczące ulepszenia i nowe funkcje. Bez dalszej zwłoki, spójrzmy na to, co jest nowe i jakie aktualizacje iOS 13 przynosi do królestwa Apple;

Ciemny tryb

To był najbardziej rumored i najbardziej oczekiwana funkcja w Apple's iOS 13. iOS 13 posiada teraz systemowy tryb ciemny z wszystkich Apple rodzimych aplikacji i powiadomień obsługujących tryb. Ciemne odcienie są w końcu dostępne w świecie Apple.

Przypomnienia i klawiatura przeciągania

Apple dokonało również remontu w aplikacji Przypomnienia. Aplikacja teraz zawiera nowe opcje sortowania zadań, a także integrację z AI. Użytkownik Można też oznaczać kontakty dla przypomnień. Apple w końcu wprowadził również gest machania, aby pisać na swojej natywnej klawiaturze. Jeśli używałeś Androida lub innych aplikacji firm trzecich, takich jak klucz swift, nie będziesz miał problemu z przeciąganiem palcem, aby pisać.

iMessage zdjęcia profilowe

Kolejną plotkowaną funkcją, która została ujawniona w iOS 13, jest nowy wygląd wiadomości iMessage. W systemie iOS 13 aplikacja iMessage przypomina WhatsApp i Facebook Messenger jeśli chodzi o zdjęcia profilowe i nazwę wyświetlaną. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł ustawić swoje zdjęcie profilowe i nazwę wyświetlaną, a następnie je udostępnić. Dodatkowo można też używać memoji jako zdjęcia profilowego lub jako naklejki, takiej jak te w Bitmoji.

Główne aktualizacje Mail, Notatek, Safari, Map i Find My

Apple udostępnia także aktualizacje z nowymi funkcjami dla swoich rodzimych aplikacji w iOS 13. Mail zyska formatowanie pulpitu, Notatki nową galerię widok galerii, a Safari zyska preferencje internetowe. Mapy zostaną całkowicie przeprojektowane aby zaspokoić więcej danych map i Google Street View jak funkcja. Nowe Mapy aktualizacja będzie dostępna w wybranych miastach na początek.

Znajdź mój iPhone i Znajdź moich przyjaciół aplikacje zostały również połączone w jedną nową aplikację o nazwie "Find My". Z nową zintegrowaną aplikacją, wszystkie śledzenie zostało połączone, ponieważ można śledzić znajomych i oba iPhone'y w tym samym czasie. Można również śledzić urządzenia offline za pomocą sygnałów nawigacyjnych Bluetooth.

Ulepszona strona wydajność

Jak zwykle w przypadku nowej wersji systemu iOS firmy Apple, wydajność ulega zwiększona. W tym roku Apple obiecał wzrost wydajności nawet dla starszych obsługiwanych urządzeń. W przeszłości nowe wersje iOS spowalniały starsze iPhone'y. Apple obiecał również, że aplikacje będą uruchamiać się dwa razy szybciej w iOS 13, a Face ID będzie odblokowywać się o 30 procent szybciej.

Prywatność

iOS 13 poprawia także prywatność. Podobne do tego, co Google będzie funkcja w Android Q, iOS 13 będzie dać dane lokalizacji do aplikacji, gdy użytkownik korzystasz z usługi. Ponadto, Apple ogłosił nową funkcję "Single Sign in with Apple" funkcję, która nie wymaga od nikogo ujawniania informacji osobistych. Apple jest również zwalczanie spamu poprzez tworzenie nowych prywatnych wiadomości e-mail na podstawie aplikacji, które przekazać informacje do prawdziwego e-maila. Robiąc to, aplikacje nie będą miały bezpośredniego dostęp do Twojego e-maila.