Xiaomi zaprezentowało Mi Mix Fold: Tańszy rywal Galaxy Fold

Udostępnij

W drugim dniu swojej mega dwudniowej imprezy premierowej, Xiaomi w końcu zdjął osłony z kolejnej edycji swojej serii Mi Mix. Najnowsza słuchawka z Mi Mix Fold (pun intended) jest Xiaomi Mi Mix Fold. Uruchomienie pierwszego składanego smartfona Xiaomi przychodzi zaledwie jeden dzień po tym, jak firma ogłosiła nową linię smartfonów Mi 11.

Xiaomi Mi Mix Fold: Specyfikacja, funkcje

Składane telefony mogą mieć przyszłość po wszystkim, według Xiaomi, po tym, jak pierwszy model chińskiego producenta nie trafił na rynek. Wraz z Mi Mix Fold wszystko ma stać się lepsze - lepsze niż dotychczas, a także lepsze niż iPad mini, z którym Xiaomi mierzyło się dość pewnie w streamingu. Składany telefon wyposażono w 8,01-calowy główny panel OLED o proporcjach 4:3 i rozdzielczości 2480 x 1860 pikseli. Zewnętrzny ekran mierzy 6,52 cala i obsługuje częstotliwość odświeżania 90 Hz.

Mi Mix Fold jest również pierwszym składanym telefonem zasilanym przez Snapdragon 888, najnowszy wysokowydajny SoC firmy Qualcomm. Pojemność baterii wynosi 5,020 mAh i obsługuje szybkie ładowanie 67W, jak również.

Płynny obiektyw do mikrofotografii 30x

Jak już wcześniej ujawniono, jest to również pierwszy telefon, który posiada coś znanego jako technologia płynnego obiektywu. Według Xiaomi, pozwala to na użycie pojedynczego teleobiektywu, który oferuje bliską odległość ogniskowania 3 cm, a jednocześnie posiada zdolność zoomu optycznego do 3x.

Główny aparat wykorzystuje sensor 108MP, podczas gdy drugi aparat wykorzystuje sensor 13MP połączony z ultraszerokim obiektywem o 123-stopniowym polu widzenia. Xiaomi używa również własnego C1-ISP do przetwarzania obrazu i tym samym nie polega na ISP używanym przez Snapdragon 888, z którym jest zasilany.

Ceny na razie tylko w juanach

Cena wywoławcza Xiaomi Mi Mix Fold to 9,999 juanów, co odpowiada 1,296.58 euro. Za tę cenę telefon oferuje 12GB pamięci RAM i 256GB pamięci masowej. Jest też specjalny wariant edycji, który jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM - za który zapłacisz w Chinach 12.999 juanów (nieco poniżej 1685 euro).

smartfon

Więcej niż tylko smartfony

Oprócz Mi Mix, Xiaomi wykorzystało okazję do zaprezentowania innych produktów. Wśród nich znalazła się nowa linia notebooków Mi, które teraz mają panele OLED.

W przestrzeni inteligentnego domu również pojawiły się nowe produkty: Klimatyzator z oczyszczaniem UV i wydajnością 60 m³ na godzinę za 3 599 juanów (nieco poniżej 466,71 euro), wersja Pro oczyszczacza powietrza Xiaomi, w tym suszarka do zintegrowanego filtra powietrza za 899 juanów (nieco poniżej 116 euro) i nowy robot odkurzacz za 2 699 juanów (350,00 euro).

Wejście do branży motoryzacyjnej

Z kapitałem zalążkowym w wysokości 10 miliardów juanów, Xiaomi ogłosiło również swoje zamiary wejścia w branżę motoryzacyjną i rozszerzenia swojego portfolio inteligentnych urządzeń. W tym celu Xiaomi utworzyło również spółkę zależną, której członkiem zarządu jest CEO Xiaomi, Lei Jun. Niewiele jednak wiadomo o planach Xiaomi dotyczących tego segmentu.

Więcej o tym na: http://airproduction.pl/