Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia wearable

Udostępnij

Jak wszystko inne, co chcesz lub potrzebujesz, zależy od tego, kim jesteś i innych specyficznych czynników. Twoje preferencje mogą różnić się od preferencji Twoich przyjaciół. A jeśli chodzi o urządzenia ubieralne, kilka pytań może pomóc Ci wybrać to, co najlepsze. Niektóre z pytań, które należy rozważyć, obejmują: wymagania dotyczące mody, noszenia w biurze lub na co dzień, wyzwania zdrowotne, czynności, w które się angażujesz, a także czynnik zabawy i dumy. Po zidentyfikowaniu, co trzeba w zależności od pytań, a następnie można iść do przodu i dostać wearable chcesz.

Co należy wziąć pod uwagę

W świecie wearable, poza preferencjami, bierzesz pod uwagę tylko trzy rzeczy, samo wearable, funkcjonalność i ważne cechy/specyfikacje, które omówiono poniżej;

Czym są wearables?

Jak sama nazwa wskazuje, wearables to urządzenia elektroniczne, które są noszone na ciele. Obejmują one;

    Smartwatche - są to jedne z najbardziej powszechnych znanych urządzeń wearables. Smartwatche są jak mini smartfony na nadgarstku. Smartwatche są wyposażone w możliwości, które pozwalają im funkcjonować jak smartfon. Możesz odczytywać powiadomienia, wykonywać i odbierać połączenia, wysyłać SMS-y, być w kontakcie z pocztą elektroniczną, a nawet wchodzić w interakcje z różnymi platformami mediów społecznościowych. Zegarki sportowe - są to zegarki, które są używane do podawania konkretnych informacji związanych z aktywnością sportową fitness, a nawet trenowaniem.
    Fitness trackery/opaski - są to urządzenia typu wearables, które pomagają monitorować stan zdrowia i inne czynności związane ze śledzeniem. Zawierają krokomierz, czujniki tętna, informacje o spalonych kaloriach i czasie spędzonym na ćwiczeniach. Obecnie fitness trackery i zegarki sportowe mogą być połączone w jedną rzecz - inteligentną opaskę. Nakrycia głowy VR - Zestawy słuchawkowe VR to również wearables, choć różnią się tym, że oferują użytkownikom doświadczenie wirtualnej rzeczywistości.

Powyższe cztery wearables są najbardziej powszechne w branży wearable. Inne kategorie wearables obejmują inteligentną odzież, inteligentną biżuterię i implanty.

Funkcjonalność

Jest to wynik/wartość, którą otrzymujemy z urządzenia wearable. Z wyjątkiem zestawów słuchawkowych VR, wearables przede wszystkim mają za zadanie promować fitness, wellness i zdrowie. Oprócz tych trzech podstawowych funkcji, możesz szukać innych, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele, styl, budżet, a nawet prostotę. W zależności od tego, co chcesz, możesz wybrać smartwatch lub inteligentną opaskę.

Funkcje/specyfikacje

Bez specyfikacji lub funkcji, urządzenia wearables mogą nie być w stanie osiągnąć swoich specyficznych funkcji (promowanie dobrego samopoczucia, fitnessu i zdrowia). Ale to nie wszystko, inne cechy nadają urządzeniu estetykę, a nawet rangę wśród innych. Przy wyborze urządzenia wearable, oto inne cechy, które należy rozważyć;

    Wyświetlacz: Rozmiar ekranu i rozdzielczość, wyświetlacz LCD, OLED i AMOLED, a także odporność na zarysowania. Żywotność baterii: jak długo można używać urządzenia bez ładowania/czy bateria jest wymienna? Stopień ochrony IP: W większości przypadków oceny te określają, jak bardzo wodoodporne lub odporne na wodę/pył lub ani jedno, ani drugie urządzenie wearable jest. Im wyższy wynik, tym bardziej odporne na wodę/pył jest dane urządzenie. Kompatybilność/Versatility: Czy urządzenie jest wieloplatformowe? Jakie połączenia są używane i jakie opcje wejścia/integracji są dostępne. Styl/wygoda: wearables obejmują zakres od savvy do eleganckiej biżuterii. Należy również wziąć pod uwagę wagę, wybór pasm i użytych materiałów. Cena: jest to czynnik, który określa, czy w ogóle dostaniesz wearable zgodnie z budżetem.

Nigdy nie pójdziesz źle z powyższym prostym przewodnikiem na wearables.