Wszystko, co musisz wiedzieć o Apple Dual SIM

Udostępnij

Jedną z istotnych zmian, które Apple przyniósł do 2018 iPhone'ów jest możliwość dual SIM. Ale w przeciwieństwie do innych telefonów dual SIM, Apple używa jednego fizycznego SIM i eSIM. Chociaż eSIM jest obsługiwany w bardzo niewielu krajach na całym świecie, będzie to wielka zaleta, zwiększy produktywność i będzie tańszy podczas korzystania ze smartfona za granicą.

Obecnie funkcja dual-SIM nie jest jeszcze w pełni zaimplementowana w iPhone'ach 2018. Musisz poczekać do następnej aktualizacji, która nadejdzie tej jesieni, aby skorzystać z tej funkcji. Oto kilka szczegółów na temat funkcji dual-SIM firmy Apple;

Dlaczego dual-SIM?

Poprzednie iPhone'y obsługują tylko jedną kartę SIM, a to ogranicza Cię do jednego przewoźnika. Podwójna zdolność SIM pozwala mieć swobodę korzystania z zalet innego przewoźnika swoich preferencji. Nie musisz też posiadać dwóch urządzeń, jednego do użytku osobistego, a drugiego do celów służbowych. Podczas podróży zagranicznych nie musisz ponosić opłat roamingowych, ponieważ możesz łatwo dodać lokalną kartę SIM i plan taryfowy.

Co to jest eSIM?

Karta eSIM jest jak standardowa, tradycyjna karta SIM, z tą różnicą, że jest oparta na oprogramowaniu. Dobrą rzeczą w eSIM jest to, że można dodawać, konfigurować i usuwać wiele numerów bez konieczności fizycznego usuwania karty SIM. Jedyną wadą w tej chwili jest to, że technologia nie jest szeroko wspierana.

Konfigurowanie eSIM

Gdy zdolność jest w pełni włączona, dual SIM iPhone użytkownicy będą mieć dostęp do eSIM poprzez ustawienia telefonu. Według Apple wiceprezes Phil Schiller, aby aktywować eSIM, trzeba będzie zeskanować kod QR przewoźnika za pośrednictwem aparatu telefonu. Po procesie aktywacji, a następnie wybrać domyślny SIM dla połączeń i wiadomości, oznaczyć każdy SIM plany, wybrać, jak działają, itp. tutaj Apple's szczegółowy przewodnik.

Uwaga: Według Apple, "Aby korzystać z dwóch różnych przewoźników, Twój iPhone musi być odblokowany. W przeciwnym razie, oba plany muszą być z tego samego przewoźnika. Jeśli operator CDMA zapewnia pierwszą kartę SIM, druga karta SIM nie będzie obsługiwać CDMA."

Przewoźnicy, którzy wspierają technologię eSIM

W tej chwili według Apple, są to kraje i przewoźnicy, którzy wspierają technologię eSIM; Austria; T-Mobile, Kanada; Bell, Chorwacja; Hrvatski Telekom, Czechy; T-Mobile, Niemcy; Telekom i Vodafone, Węgry; Magyar Telekom, Indie; Airtel i Reliance Jio, Hiszpania; Vodafone Hiszpania, Wielka Brytania; EE, Stany Zjednoczone; AT&T, T-Mobile USA i Verizon Wireless. W USA, Sprint obiecał wsparcie tech bardzo szybko. Światowi dostawcy usług obejmują GigSky i Truphone.

eSIM vs. Apple SIM

Apple SIM był pierwszym Apple SIM opartym na oprogramowaniu, który był używany przez Apple Watch Series 3 i LTE włączony iPad. eSIM nie różni się od Apple SIM, ponieważ wykorzystują tę samą podstawową technologię. Możemy tylko powiedzieć, że eSIM jest zaawansowaną wersją Apple SIM.

Inne telefony, które obsługują technologię dual-SIM

Oprócz Apple, większość producentów smartfonów ma globalną wersję swoich flagowców, które mają możliwości dual-SIM. Zazwyczaj mają one podwójne gniazdo SIM, które przenosi albo dwie standardowe karty SIM, karty micro SIM lub karty nanoSIM. Również inne urządzenia, takie jak Google Pixel 2 posiada eSIM, który działa z usługą Google Project FI.