Jak rozwiązać typowe problemy z telefonem iPhone X

Udostępnij

Szturmując rynek w październiku 2017 roku, iPhone X jest nadal pierwszorzędnym smartfonem godnym uwagi, ale oczywiście nie jest idealny. Na stronie . iPhone X doświadcza kilku problemów. Na szczęście, każdy użytkownik może łatwo rozwiązać większość z tych problemów doświadczanych przez ten flagowy telefon.

Niektóre z tych problemów obejmują;

OLED 'Burn in'

iPhone X wyposażony jest w ekran dotykowy OLED. To był pierwszy iPhone wykorzystujący tę technologię, która jest jaśniejsza i bardziej wydajna. Jednakże, ta technologia jest podatna na pewne problemy z "burn-in" jest najczęstszym wśród nich. Wypalenie" ma miejsce, gdy ekran wyświetla pojedynczy obraz przez bardzo długi czas, pozostawiając niewyraźne obrazy oryginalnego obrazu pojawiające się na na ekranie przez cały czas, pomimo tego, co jest aktualnie wyświetlane na ekranie.

Aby uniknąć tego problemu,

  • Zmniejsz jasność ekranu. Niska jasność Ustawienie niskiej jasności znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo wypalenia się obrazu. Możesz Możesz zmniejszyć jasność ręcznie lub ustawić w telefonie tryb automatyczny. Ustawienie "Auto-jasność znajduje się w opcji "Dostosowanie wyświetlacza" w menu dostępności urządzenia. Ustaw telefon na automatyczną blokadę. Kiedy ekran Gdy ekran pozostaje włączony przez długi czas, obraz wyświetlany w tym czasie może się na nim wypalić. się w nim. Aby temu zapobiec, ustaw regularne usypianie ekranu, gdy nie jest on używany w odstępie nieprzekraczającym 5 minut.

Face Problemy z identyfikacją twarzy

iPhone X wykorzystuje technologię Face ID jako biometryczny system zabezpieczeń. a niektórzy użytkownicy skarżyli się wcześniej na niedziałanie Face ID. Face ID. iPhone X może czasami nie być w stanie rozpoznać użytkownika.

Jeśli napotkasz ten problem, oto kilka opcji, które możesz wypróbować przed skontaktowaniem się z Centrum Apple, jeśli żadna z nich nie rozwiązuje problemu;

  • Czujniki Face ID są dość skomplikowane, ale nawet one mogą nie rozpoznać Cię, jeśli trzymasz telefon pod kątem, który nie pokazuje wyraźnie pod kątem, który nie uwidacznia wyraźnie rysów Twojej twarzy. Spróbuj trzymać telefon pod Jeśli Face ID nie potrafi Cię rozpoznać, spróbuj trzymać telefon pod lepszym kątem. nad wyświetlaczem, gdzie znajdują się czujniki Face ID. Rozpoznawanie twarzy może być Jeśli obszar, w którym znajdują się czujniki, będzie zamglony, rozpoznawanie twarzy może być utrudnione. Wytrzyj wszelkie śmieci Oryginalne skany twarzy wykonane podczas pierwszego uruchomienia funkcji Face ID mogą się różnić. Pierwotne skany Twojej twarzy przy pierwszym ustawieniu Face ID mogą się różnić od aktualnych skanów Twojej twarzy. zwłaszcza jeśli na Twojej twarzy zajdą jakiekolwiek zmiany, a iPhone może mieć problemy z z rozpoznaniem Ciebie. W takich przypadkach należy zresetować Face ID. W jasnym otoczeniu, Przejdź do ustawień systemowych i zresetuj Face ID w sekcji "Face ID i Passcode".

Ładowanie Problemy z .

iPhone X obsługuje bezprzewodowe szybkie ładowanie Qi. Imponujące . jak to jest, niektórzy użytkownicy doświadczyli problemów z systemem ładowania. Bateria Bateria nie ładuje się po podłączeniu do ładowarki. Poniżej znajduje się kilka poprawek aby spróbować;

  • Zrestartuj swój telefon. Sprawdź, czy kabel ładujący nie jest przecięty, skręcenia lub węzłów. Spróbuj zmienić kabel ładowania. Czasami problemem może być kabel, a nie problemem może być kabel, a nie telefon. Wybierz jednak kabel, który jest certyfikowany przez przez Apple lub oficjalny kabel, ponieważ inny kabel może spowodować uszkodzenie baterii. Podczas ładowania, jeśli przechowujesz karty na obudowie telefonu, najpierw wyjmij karty, ponieważ mogą one uszkodzić baterię. Podczas ładowania, jeśli przechowujesz karty na obudowie telefonu, usuń je najpierw, ponieważ mogą one zakłócać bezprzewodowe ładowanie. ładowaniem bezprzewodowym. Inne futerały na telefon nie obsługują ładowania bezprzewodowego. Usuń Przed rozpoczęciem ładowania telefonu należy zdjąć całe etui.

Bateria Spuszczanie wody

Szybkie wyczerpywanie się energii to spora niedogodność, Zwłaszcza w przypadku baterii iPhone'a X o pojemności 2716 mAh.

Rozwiązaniem jest ograniczenie liczby godzin spędzanych na korzystaniu z telefonu. Pojemnościowy wyświetlacz OLED zużywa dużo baterii, a ograniczając czas korzystania z telefonu, oszczędzasz go. korzystania z telefonu, oszczędzasz baterię.

Aplikacje działające w tle również zużywają dużo energii. również. Zamknij wszystkie aplikacje i procesy, które nie są Ci potrzebne. Aktualizuj swój system operacyjny do nowych wersji. wersji. Aktualizacje zawierają funkcje, które wydłużają czas pracy na baterii.

Więcej na: http://tek.com.pl