Automatyczne komendy, które powinieneś wypróbować na swoim smartfonie

Udostępnij

Smartfony są nie tylko do wykonywania połączeń, tekstów i surfowania po Internecie, ale także, są urządzeniami wygody w zależności od tego, jak ich używasz. Smartfony posiadają zautomatyzowane polecenia, które mają znacznie ułatwić Ci życie. Polecenia te zapewniają, że spędzasz mniej czasu na telefonie, robiąc to, co ważne. Oto najczęstsze zautomatyzowane polecenia, które powinieneś wypróbować;

Przypomnienia oparte na lokalizacji

Przypomnienia są najlepiej przydatne, gdy wyskakują w odpowiednim czasie. Przypomnienia oparte na lokalizacji są lepsze, ponieważ towarzyszą one pewnej funkcjonalności lub pomagają w realizacji określonego zadania. Na przykład, Twój smartfon może przypomnieć Ci, aby kupić artykuły spożywcze, gdy jesteś w pobliżu określonego sklepu lub sklepu. Przypomnienia te są dostępne zarówno dla systemu Android, jak i iOS. W przypadku systemu iOS otwórz aplikację Przypomnienia i stuknij ikonę Plusa, a następnie wpisz tekst. Następnie stuknij ikonę (i) po prawej stronie przypomnienia i przełącz opcję Przypomnij mi o lokalizacji, a następnie stuknij Lokalizacja, aby ustawić lokalizację.

W przypadku systemu Android uruchom aplikację Google i stuknij Menu w prawym dolnym rogu. Wybierz opcję Przypomnienia i stuknij ikonę Plus. Wprowadź jakiś tekst i stuknij przycisk Miejsce, a następnie Lokalizację.

Tryb cichy

Podczas codziennych czynności możesz znajdować się w miejscach, które wymagają wyciszenia telefonu, takich jak spotkania czy biblioteki. Najczęściej zapominamy wyciszyć nasze telefony, co kończy się tym, że nas zawstydzają. Aby tego uniknąć, można zaplanować swój telefon, aby być cicho.

W systemie iOS, otwórz Ustawienia> Nie przeszkadzać i włącz przełącznik toggle zaplanowane. Następnie przejdź do harmonogramów i ustawić czas, przez jaki telefon będzie milczeć. Na Androida, otwórz Ustawienia > Dźwięk i wybierz Nie przeszkadzać preferencje. Możesz również uzyskać tę funkcję, jeśli pociągniesz w dół pasek powiadomień. Następnie możesz ustawić czas, w którym telefon będzie milczał.

Automatycznie twórz kopie zapasowe zdjęć

Większość użytkowników smartfonów tworzy kopie zapasowe swoich zdjęć ręcznie, kopiując je na inny dysk zewnętrzny lub nawet do usługi w chmurze. Ale smartfony mogą automatycznie tworzyć kopie zapasowe zdjęć. Telefony z systemem Android są wyposażone w aplikację Zdjęcia Google, która automatycznie wysyła zdjęcia do chmury. Otrzymasz bezpłatnie 15 GB miejsca do przechowywania danych. W iOS, można skonfigurować iCloud Photo library; Otwórz Ustawienia> Zdjęcia i włączyć przełącznik iCloud Photo Library. Otrzymasz 5GB darmowej pamięci masowej.

Automatycznie odblokuj swój smartfon z systemem Android w domu

Hone jest uważany za bezpieczne miejsce, chyba że jest inaczej. Kiedy jesteś w domu, nie ma potrzeby odblokowywania urządzenia za każdym razem, gdy chcesz go użyć. Zamiast wyłączać system blokady, Twój smartfon może go wyłączyć i włączyć go automatycznie, aby Twoje dane były bezpieczne.

Aby włączyć tę funkcjonalność; otwórz Ustawienia> Bezpieczeństwo i lokalizacje> Inteligentna blokada. Następnie wybierz miejsca, głosy lub urządzenia, które mogą automatycznie odblokować smartfon. Aby wyłączyć blokadę automatycznie, gdy jesteś w domu, wybierz Zaufane miejsca > Dodaj zaufane miejsce i wybierz dom na mapie. Również przy podłączaniu nowych urządzeń, będzie prezentowana powyższa opcja (Smart Lock). Działa to w najnowszych wersjach systemu Android.