IPhone 12 i iPhone 12 mini

Udostępnij

Podczas odbywającego się 13 października wirtualnego wydarzenia HI, Speed, Apple zapowiedziało iPhone 12 i iPhone 12 mini. Oba telefony mają identyczne cechy i projekty, oprócz pojemności baterii i rozmiaru ekranu. Są to bardziej przystępne telefony z czterech modeli iPhone 12 ogłoszonych. iPhone 12 mini stoi jako najmniejsze i najlżejsze urządzenie 5G jeszcze i jest idealny dla użytkowników jednej ręki. Oto krótka recenzja najnowszego dodatku do iPhone'a firmy Apple.

Wzornictwo i wyświetlacz

Dwa iPhone'y mają bardziej płaskie krawędzie z aluminiową ramką, która jest kanapkowana przez szkło. Przednie szkło wykorzystuje Ceramic shield, jeden z najtwardszych szkła smartphone, i oferuje 4x lepszą wydajność upadku.

iPhone 12 ma wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala, podczas gdy 12 mini ma 5,4 cala. Oba mają wyświetlacz Super Retina XDR OLED, wyświetlacz od krawędzi do krawędzi z minimalnymi ramkami i wcięciem. iPhone 12 oferuje rozdzielczość 2532 x 1170 pikseli, podczas gdy mini ma niższą rozdzielczość 2430 x 1080 pikseli.

Oba telefony obsługują łączność 5G, są certyfikowane IP68 stąd pyłu i wody odporne, a oni obaj używają prawdziwych kamer głębinowych. Brak portu słuchawkowego jack, co w ogóle, ale są one w pięciu kolorach. Są to niebieski, zielony, czarny, biały i czerwony.

Wydajność

Nowy A14 Bionic chip moc iPhone'ów, i oferuje szybką i wydajną pracę oraz ulepszone uczenie maszynowe. Połączenie chipów, 6-rdzeniowy procesor i 4-rdzeniowy procesor graficzny zapewnia najszybszą wydajność. Będą one działać na iOS 14, a oni sport 4GB RAM i pojemność pamięci wewnętrznej od 64GB do 256GB. Nie ma gniazda dla rozszerzalnej pamięci.

Aparaty

Oba telefony mają tylny podwójny system kamer i pojedynczą kamerę selfie. Wszystkie obiektywy mają rozdzielczość 12MP. Główny aparat ma większą przysłonę f/1.6; pozwala na więcej światła. Oznacza to jaśniejsze i mniej rozmazane obrazy, nawet w słabo oświetlonym otoczeniu. Drugi obiektyw to ultraszeroki aparat z 2x zoomem optycznym i 5x zoomem cyfrowym. Niektóre funkcje, których można się spodziewać, obejmują system głębokiej fuzji, który umożliwia płynne fotografowanie, tryb nocny dla kontrastu w ciemności oraz Smart HDR dla bardziej naturalnie wyglądających obrazów. Możesz teraz nagrywać wideo HDR 30 klatek na sekundę z Dolby Vision, który daje kinowy dotyk.

Bateria i ładowanie

Niewymienna bateria litowo-jonowa daje iPhone'owi 12 czas rozmów w trybie czuwania 17 godzin, podczas gdy czas rozmów w trybie czuwania 12 mini jest ograniczony do 15 godzin. Oba obsługują szybkie ładowanie do 20W z USB-C do Lightning kabli. Posiadają pierścień magnesów z tyłu dla ładowarki MagSafe, Apple 15W ładowania bezprzewodowego. Nie należy się spodziewać zasilacza ani słuchawek, ponieważ nie są one pakowane w pudełku.

Cena i dostępność

iPhone 12 cena waha się od 799 dolarów, i można złożyć zamówienie wstępne. Zostanie wprowadzony na rynek 23 października. iPhone 12 mini, z drugiej strony, jest o 100 dolarów tańszy. Jego cena startowa to 699 dolarów, a zamówienia przedpremierowe można składać od 6 listopada. Będzie on dostępny na 13 tego samego miesiąca.

Wrap up

Jeśli high-end wersje, Pro i Pro Max, nie pasuje do Twoich preferencji, iPhone 12 i 12 mini są najlepsze 5G opcja iPhone. 

Więcej na: http://tek.com.pl