Apple iPhone 12 - co nas czeka?

Udostępnij

Podczas trzeciego wirtualnego wydarzenia Apple w tym roku - "Hi, Speed", które miało miejsce 13 października, odbyła się wyczekiwana zapowiedź iPhone'ów 2020. 'Linia iPhone'a 12 jest tutaj z nami, a są to cztery różne modele'. Główną atrakcją dla Apple było wprowadzenie łączności 5G dla iPhone'a.

Inne atrakcje obejmowały nowy procesor dla telefonów, nowe funkcje aparatu i różne aktualizacje. Homepod mini i MagSafe również uczynił swoją drogę do tabeli ogłoszeń. Jednak oczekiwane Apple-silicon Macs, słuchawki AirPods Studio, i AirTags trackery są jeszcze do odsłonięcia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z imprezy.

iPhone 12 lineup

iPhone'y z 2020 roku pojawią się z nowym designem. Powiedzielibyśmy, że przypomnieli sobie o wzornictwie modelu iPhone 4. iPhone 12 ma standardowy ekran OLED o przekątnej 6,1 cala i wyświetlacz Super Retina XDR, minimalne ramki i zachował aluminiową ramkę i szkło z tyłu. Ma Ceramic Shield powiedział, że jest najtwardsze szkło jest używany w iPhone'ach.

Oprócz dwóch podstawowych kolorów, czarny i biały, mamy dodatkowe czerwone, niebieskie i zielone kolory. Ma A14 Bionic chipy, takie same jak te w iPad air. 5G włączone urządzenie ma podwójne tylne kamery, zarówno 12MP, ale z różnych możliwości. Jego cena detaliczna będzie wynosić 799 dolarów.

iPhone 12 Mini jest najmniejszym, najcieńszym i najlżejszym urządzeniem 5G. Posiada wyświetlacz o przekątnej 5,4 cala. Ma takie same funkcje jak iPhone 12, ale bardziej przystępne i mniejsza pojemność baterii. Jego cena wywoławcza, 699 dolarów.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max to high-endowe iPhone'y 5G. Mają wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala i 6,7 cala, odpowiednio. Mają też ostry ekran Super Retina XDR OLED, szkło Ceramic Shield, płaskie krawędzie i zaokrąglone rogi. Są one dostępne w czterech oszałamiających kolorach, Space Gray, srebrny, złoty i Pacific Blue. Są one oceniane IP68 dla wody i pyłu odporne i działa na A14 Bionic procesora.

Ich tylne sportowe potrójne kamery z lepszą wydajność trybu nocnego, nagrywanie wideo HDR i technologii czujnika Lidar do szybszego mapowania w słabo oświetlonych obszarach. iPhone 12 Pro ma cenę bazową 999 dolarów, podczas gdy Pro max zaczyna się od 1099 dolarów za model podstawowy.

Homepod mini

Apple ogłosił również swój sferyczny inteligentny głośnik, mini wersję HomePod. Głośnik jest napędzany przez chipy Apple S5. HomePod mini obsługuje Apple Music, iHeartRadio, Podcasty, Pandora i Amazon Music, ale nie Spotify. Siri będzie twój asystent i ma szereg funkcji, które może wykonać na HomePod Mini.

Jego głównym konkurentem jest niedawno wydany Audio Nest przez Google. To będzie kosztować 99 dolarów, a można zamówić od 6 listopada i będzie dostępny 16 listopada, tylko w kolorze białym i szarym kosmicznym.

MagSafe ładowarki i akcesoria

MagSafe to bezprzewodowa ładowarka Apple dla iPhone'a. Ładowarka MagSafe obsługuje bezprzewodowe ładowanie o mocy 25W. Akcesoria obejmują etui na iPhone'a i portfele.

Wrap up

Wreszcie Apple dołączyło do wyścigu 5G. Oczekuje się, że nowe iPhone'y przyniosą ostrą konkurencję na rynku. Nie spodziewaj się słuchawek lub zasilacza podczas rozpakowywania każdego z telefonów iPhone 12s. Wszystkie telefony są dostarczane z kablem USB-C do oświetlenia.

Więcej na: http://tek.com.pl