IPhone 12 Pro Max vs. Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Udostępnij

Apple niedawno zaprezentował swój iPhone 12 flagowy z iPhone 12 Pro Max będącym ich high-endowym telefonem. Od ceny do funkcji, jesteśmy pozostawieni z pytaniem, kto może pokonać tego nowego giganta. Cóż, Samsung Galaxy Note 20 ultra jest ostateczną odpowiedzią. Samsung i Apple są znane z tego, że idą łeb w łeb, a ich urządzenia premium dadzą Ci bieg po swoje pieniądze. Oto co każdy z nich wnosi do stołu.

Wzornictwo i wyświetlacz

iPhone 12 przywołał płaskie krawędzie, ale nadal utrzymał notch na górze. Stal nierdzewna kanapki przednie i tylne szkło. Z drugiej strony, Note 20 Ultra ma krawędź do krawędzi wyświetlacza z dziurką wyciętą dla aparatu. Oba telefony mają port ładowania i głośnik stereo grille na dole.

Ich wyświetlacz w szczególności ma dużą różnicę. Pro Max ma 6,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2778 x 1284. Ma ekran Super Retina XDR OLED z najlepszą dokładnością kolorów. Jego ceramiczna osłona chroni go przed ogromnymi uszkodzeniami podczas połączeń grawitacyjnych. Z drugiej strony, Note 20 Ultra jest większy z wyświetlaczem o przekątnej 6,9 cala, rozdzielczości 3200 x 1440p i częstotliwości odświeżania 120HZ, dzięki czemu jest super responsywny. Apple nie pasuje do tej częstotliwości odświeżania, jak to tylko ma do 60HZ.

Note 20 Ultra ma trzy warianty kolorystyczne, Mystic Bronze, Mystic Black, Mystic White, podczas gdy iPhone 12 Pro Max ma srebrny, grafitowy, złoty, Pacific Blue kolory.

Specyfikacje

iPhone 12 Pro Max ma kultowy A14 Bionic chip, który jest szybszy niż Note 20 Ultra's Snapdragons 865 + chipsety. Pro max używa iOS 14 w połączeniu z niesamowitymi funkcjami i aktualizacjami z poprzedniego systemu operacyjnego. Note 20 jest nadal tkwi w Android 10 jeden UI wersji 2.5, ale otrzyma Android 11 później.

Note 20 ultra-outshines Apple's RAM, ponieważ pakuje 12GB lub 16GB z pojemności pamięci masowej od 128GB- 512GB. Pro max RAM jest 6GB, z możliwością przechowywania 128GB.

Kamera

Oba telefony mają potrójny tylny aparat ustawiony. Te snappery są regularne, ultra-szeroki, i teleobiektywy strzelców. Aparaty All-Pro Max mają 12MP i do 5x zoom optyczny. Dołączony skaner Lidar pozwala na głębokie wykrywanie i poprawia autofokus. Wraz z tym pojawiły się nowe funkcje, takie jak tryb nocny, inteligentny HDR, a także można nagrywać filmy HDR i Dolby vision.

Note 20 Ultra ma masywne piksele. Jego zwykły aparat ma 108MP, podczas gdy dwa pozostałe mają 12MP. To zapewni Ci doskonałe zdjęcia.

Przednia kamera Apple ma 12MP, podczas gdy ta w Note 20 Ultra ma 10MP. Podczas gdy Pro Max pozostał przy jakości wideo 4K, Note 20 Ultra obsługuje filmy w jakości 8K bijąc na głowę iPhone'a 12.

Bateria i inne cechy

Oba telefony mają niewymienne baterie z Note 20 Ultra pakowania 4500mAh. Pro max jest spekulowany do hosta 3687mAh. Pro Max używa USB-C do kabla Lightning do ładowania z 20W i Magsafe akcesorium do bezprzewodowego ładowania 15W. Note 20 wykorzystuje USB-C, który obsługuje szybkie ładowanie 25W. Obsługuje bezprzewodowe ładowanie z 15W i odwrotne ładowanie przy 4,5W.

Inne godne uwagi cechy to certyfikat IP68 dla obu czyniąc je wodoodpornymi i odpornymi na kurz. Oba obsługują prędkości 5G. Dla bezpieczeństwa, Pro Max ma Face ID, podczas gdy Note 20 Ultra ma pod wyświetlaczem ultradźwiękowy skaner linii papilarnych. Oba telefony nie mają portów słuchawkowych.

Cena

Cena bazowego modelu Pro Max zaczyna się od 1099 dolarów, a Note 20 Ultra od 1299 dolarów.

Wrap up

Oba są wyrafinowane telefony, a jeśli chcesz najlepsze, można wybrać jeden z nich, jak zarówno zrekompensować to, co inne braki.