WWDC 2018 - plotki

Udostępnij

Po I/O Google'a, uwaga przeniosła się już na inne wydarzenie technologiczne - Worldwide Developers Conference (WWDC) 2018 firmy Apple. Tegoroczna impreza odbędzie się w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii i rozpocznie się 4 czerwca. To na tych corocznych konferencjach, gdzie Apple pokazuje swoje produkty, technologie i plany na najbliższe lata. Głównie WWDC dotyczy oprogramowania Apple, aplikacje, systemy operacyjne, usługi, a czasem sprzęt. Przed wydarzeniem kopie off, oto czego można się spodziewać według młynów plotek.

iPad Pros, iPhone SE 2, i więcej

Produkty Apple są zwykle oczekiwane we wrześniu, ale to norma, że Apple ogłasza niektóre z nich na WWDC. W zeszłym roku na WWDC Apple odświeżyło swoje MacBooki i iMaki, a w tym roku spodziewana jest aktualizacja. Nie wiadomo jeszcze, czy komputery Apple'a zadebiutują z nowym designem czy nowymi funkcjami.

Spodziewamy się także poznać szczegóły na temat iPadów za, czy będą miały Face ID czy nie. Najbardziej wyczekiwanym produktem jest iPhone SE 2. Jego poprzednik trafił na rynek jako telefon klasy podstawowej w marcu 2016 roku, a aktualizacja już dawno powinna nastąpić. Pojawiło się wiele plotek i spekulacji na temat SE 2, a może CEO Apple będzie miał coś do powiedzenia podczas wydarzenia.

Apple AirPower

Ten bezprzewodowy multi-device pad ładowania został wprowadzony w zeszłym roku we wrześniu przez Apple starszego wiceprezesa światowego marketingu, Phil Schiller, który powiedział, że nadchodzi w tym roku. Cóż, jesteśmy w "tym roku" już, a więc możliwe jest, że Apple ogłosi jego dostępność, a nawet ceny.

Oprócz ograniczonego sprzętu, co będzie, jednak być w mnóstwo będzie wszystko o oprogramowaniu dla większości sprzętu Apple.

iOS 12

Google już pokazał swoją następną wersję Androida, a my oczekujemy, że Apple zrobi to samo. W tej chwili, Apple następna wersja iOS, iOS 12 mówi się być bardziej z jakości nad innowacją. Według Bloomberga, Apple może odłożyć niektóre z uaktualnień, takich jak poprawa fotografii, przeprojektowanie ekranu głównego i multiplayer w AR do późniejszego terminu. Ale również, zgodnie z Mac Otakara, japoński blog, iOS 12 będzie miał kilka uaktualnień, takich jak polerowana wersja Face ID. Rozszerzona zostanie również linia Animoji.

MacOS i WatchOS

System operacyjny Apple dla swoich komputerów otrzyma uaktualnienia zabezpieczeń. Po stronie wearable, smartwatch Apple'a ma mieć nowe funkcjonalności dzięki zmianom w systemach operacyjnych. Większość z tych funkcji będzie koncentrować się na zdrowiu i kondycji.

Siri

Asystent Google poczynił ogromne postępy dzięki ostatnim aktualizacjom ogłoszonym na Google I/O. Oczekuje się, że Apple będzie również wymyślić coś dla Siri, jeśli w ogóle Apple chce, aby być godnym konkurentem do innych cyfrowych inteligentnych asystentów.

Czego nie należy się spodziewać na tegorocznym WWDC

Oprócz powyższych, inne produkty Apple są oczekiwane w nadchodzących latach. Według spekulacji, spodziewając się poniższych produktów będzie longshot. Produkty te obejmują; Apple TV boxy, nowe zegarki Apple, mini głośniki HomePod, a nawet AirPods drugiej generacji. Ponadto, nie może być żadnych słów na temat rumored Apple's AR / VR headset.