Apple prezentuje nowego MacBooka Air 2018 z wyświetlaczem Retina

Udostępnij

Firma Apple zaprezentowała zaktualizowany 13-calowy MacBook Air, który kosztuje 1 199 dolarów i jest wyposażony w wyświetlacz Retina, dwa porty Thunderbolt 3 USB-C, a także system Touch ID. Laptop jest wykonany w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, co uzasadnia ich twierdzenie o całkowicie ekologicznym podejściu do swoich produktów. co nowego?

Wyświetlacz MacBooka Air 2018

Nowy MacBook Air 2018 ma teraz modny wyświetlacz Retina, który ma 4 miliony pikseli więcej niż jego poprzednik. Jego nowy ekran o przekątnej 13,3 cala, rozciąga się aż do krawędzi obudowy - dzięki czemu jest o 50% większy od swojego poprzednika. Ekran wyświetla także ostry jak brzytwa tekst, zapewniając wyrazistość obrazu.

Ogólne wzornictwo MacBooka Air 2018

MacBook Air 2018 ma modny klinowy kształt - teraz w trzech wersjach wykończenia. Stare srebrne ramki zostały zastąpione przez smuklejsze, czarne ramki o grubości 15,6 mm. Po lewej stronie nowego MacBooka Air znajdują się dwa porty USB typu C Thunderbolt 3, a po prawej - pojedyncze gniazdo słuchawkowe 3,55 mm.

W nowym MacBooku Air pominięto aluminiowe ramki z poprzedniego modelu Maca, dzięki czemu wyświetlacz jest blisko krawędzi. Dzięki wysiłkom firmy, aby pozbyć się niektórych cech fizycznych w przenośnym MacBooku Air z 2018 roku, jego waga została zmniejszona o 17% w porównaniu z poprzednikiem - dzięki czemu nowy MacBook Air waży 2,75 funta.

Ma ekscytującą klawiaturę Butterfly

Apple wprowadził godne uwagi ulepszenia w tym, co nazwali klawiaturą Butterfly trzeciej generacji. Klawiatura, która jest teraz kwadratowy w środku, znajduje się nad 20% większy gładzik Force Touch. W swoim keynote speech, Apple twierdził, że naprawił błędy z poprzedniego wydania.

Ulepszone zabezpieczenia MacBooka Air 2018

Nowy MacBook Air 2018 ma teraz funkcję Touch ID, która umożliwia różne bezpieczne dostępy, w tym logowanie do urządzenia, uwierzytelnianie dokumentów chronionych hasłem i dokonywanie zakupów za pomocą Apple Pay. Zabezpieczenie jest oparte na chipie T2 - tym samym, którego Apple używało w poprzedniej linii MacBooków.

Ogólna charakterystyka sprzętu i oprogramowania

W nowym MacBooku Air 2018 firma Apple ulepszyła także kilka funkcji oprogramowania i sprzętu. Laptop Apple 2018 jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel 8. generacji, taktowany zegarem o częstotliwości do 1,6 GHz. Obsługuje również do 16 GB pojemności pamięci RAM i pamięci masowej do 1,5 TB SSD. Niemniej jednak, model bazowy, który jest core i5, mieści 8GB pojemności RAM i 128SSD pamięci masowej. Zaobserwowaliśmy również, że laptop z 2018 roku działa na systemie operacyjnym macOS. Ponadto Apple wprowadziło ulepszenia w zakresie czasu pracy na baterii, pozwalając na nawet 12 godzin przeglądania stron internetowych i innych normalnych czynności. Laptop może również wytrzymać do 13 godzin odtwarzania filmów.

Zaawansowane funkcje dźwięku i aparatu

Nowy MacBook Air jest wyposażony w głośniki stereo, które generują dwa razy więcej basów i nawet o 25% większą głośność niż jego poprzednik, dzięki czemu zapewnia odświeżające wrażenia dźwiękowe podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów. Unowocześniona kamera FaceTime umożliwia oglądanie znajomych w trybie pojedynczym i wielokrotnym, w jakości HD, podczas rozmów twarzą w twarz. W laptopie znajdują się także trzy mikrofony, które dobrze integrują się z FaceTime, dyktowaniem audio i Hey Siri.

Cena MacBooka Air 2018

MacBook Air 2018 jest już dostępny w sprzedaży detalicznej w cenie 1199 dolarów we wszystkich głównych sklepach - zarówno internetowych, jak i fizycznych. Co więcej, nowy laptop jest dostępny w trzech kolorach, w tym złotym, srebrnym i szarym.