Usterka FaceTime w Apple

Udostępnij

Apple produkuje jedne z najbezpieczniejszych urządzeń w branży branży smartfonów, ale teraz jest to wątpliwe. Nowo odkryty błąd w funkcji połączeń wideo Face Time firmy Apple pozwala na słuchać drugiej osoby przez mikrofon telefonu bez jej wiedzy. Według 9to5Mac, można zadzwonić do kogoś i słuchać, co co robi, nawet jeśli ta osoba nie odbierze połączenia. Dzieje się to poprzez dodanie siebie i oszukanie platformy Face Time, że rozpoczęło się aktywne połączenie.

Strona . Bug

9to5Mac pokazał, jak działał błąd, używając Face Time na iPhone X i dzwoniąc do innego iPhone'a XR. Oto jak;

    Uruchom połączenie wideo FaceTime z kontaktem iPhone.While jest wybieranie, przesuń palcem w górę i stuknij Dodaj osobę, a następnie dodaj swój numer telefonu.Rozpocznie się grupowe połączenie FaceTime. Rozpocznie się grupowe połączenie FaceTime z Tobą i dźwiękiem osoby, do której dzwonisz. do której dzwonisz. Dzieje się tak, nawet jeśli nawet jeśli nie zaakceptowała ona jeszcze połączenia.

Ten błąd dotyczy nie tylko iPhone'ów, ale także komputerów Mac, jak podaje MacRumors. I to jest gorsze, bo Face Time dzwoni znacznie dłużej na Macach.

The Verge Również potwierdził błąd z tej samej procedury. The Verge odkrył również, że jeśli uderzysz w przycisk zasilania, aby zignorować połączenie, nie tylko tylko twój dźwięk był transmitowany, ale wideo, jak również.

Użytkownicy również zauważyć błąd i wziął go do twittera.

Właśnie się dowiedziałem, że jeśli osoba, do której dzwonisz, naciśnie przycisk zasilania LUB przycisk głośności, aby wyciszyć lub odrzucić połączenie FaceTime, odbierze połączenie FaceTime i pokaże WIDEO, a na ekranie będzie wyglądało, jakby nadal do Ciebie dzwoniła z opcją odrzucenia lub zaakceptowania! https://t.co/LiC1f4BIu7 Quan. (@KillaJay_25) 28 stycznia 2019 r.

Według obu przypadków, błąd dotyczy iPhone'ów działających m.in. na iOS 12.1 lub nowszym. Uważa się, że błąd występuje już od iOS 12.1. Oznacza to, że. wiele osób słuchało Twojego audio przed odebraniem połączenia przez ostatnie trzy miesiące, jeśli wiedzieli, jak to działa.

Apple potwierdził i zidentyfikował błąd i obiecał poprawkę w ciągu tygodnia.

A tymczasowa poprawka

Aby naprawić wadę na razie w iOS i MacOS, Apple ma tymczasowo wyłączył funkcję dzwonienia Face Time po stronie serwera, ale ponieważ Apple używa wielu serwerów, błąd może nadal działać na niektórych kilku osobach. Apple planuje wydać stałą poprawkę dla usterki, że w tygodniu.

W następstwie tego błędu, gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiadomił i ostrzegł obywateli, którzy mogą nie być świadomi wady poprzez alert konsumencki, "Błąd w FaceTime jest poważnym naruszeniem prywatności, które stawia nowojorczyków w niebezpieczeństwie" - mówi gubernator. ryzyko" - mówi gubernator. "W związku z tym błędem radzę nowojorczykom wyłączyć aplikację FaceTime do czasu udostępnienia poprawki i nalegam, by firma Apple Apple do niezwłocznego udostępnienia poprawki". Aby zrobić to, co powiedział gubernator powiedział, Na iPhone, przejdź do ustawień i przełączyć przełącznik dla Face Time. Na stronie . Macach, uruchom aplikację Face Time, przejdź do Preferencji, a następnie usuń zaznaczenie opcji "Włącz to konto". konto."