Jak zabezpieczyć telefon po zakupie?

Udostępnij

Nowoczesne smartfony wyposażone są w wysokiej jakości szkło ochronne. Większość najnowszych flagowców posiada wytrzymałe szkło Gorilla Glass (obecnie dostępne w czwartej generacji) lub szafirowe szkło. Jednak zawsze warto dodatkowo zabezpieczyć szybkę telefonu.

Skuteczność szkła ochronnego na telefon

Wyświetlacze flagowych gadżetów są znacznie lepiej chronione przed zarysowaniami niż pierwsze modele telefonów z plastikiem czy zwykłym szkłem. Twardość Gorilla Glass czwartej generacji to około 6 jednostek. Jednak siła kwarcu, głównego pierwiastka zwykłego piasku, wynosi 7 w skali Mohsa. Czy można się zatem dziwić, że rysy na nawet najtwardszych osłonach ekranu z czasem stają się widoczne?

Największym problemem jest upadek smartfona na podłogę. Szczególnie niebezpieczny jest upadek ekranem do dołu. W takim przypadku wyświetlacz i ekran dotykowy muszą zostać wymienione. I zostajesz bez telefonu przez okres od tygodnia do 1,5 miesiąca. Szkło telefonu można zabezpieczyć przed zarysowaniami specjalną folią. Wykonana jest z polimeru, który jest na tyle trwały, że nie ulega zniszczeniu w kontakcie z metalowymi klawiszami i innymi tępymi metalowymi przedmiotami. Zaletą folii jest jej cena. Producenci oferują ich zakup w zestawach po 3-10 sztuk w opakowaniu. Jest idealnie dopasowana do popularnych modeli telefonów. Niezawodnie chronią ekran przed zarysowaniami podczas użytkowania w domu. Nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, aby nakleić ją na telefon. Warstwa kleju pokryta jest specjalną folią technologiczną. Oczyszczasz wyświetlacz z brudu, usuwasz warstwę technologiczną i przyklejasz folię.

Lepszym zabezpieczeniem jest szkło ochronne. Szkło hartowane to kolejny nowoczesny sposób ochronę ekranu przed zarysowaniami. Podczas produkcji jest podgrzewany do 600 ° C, a następnie schładzany. To sprawia, że szkło hartowane jest bardzo trwałe, aż do 9 w skali Mohsa. W teorii można go zarysować tylko diamentem - najtrwalszym minerałem. Przypomnijmy, że piasek ma twardość zaledwie 7H, co zapobiega pozostawianiu rys na takiej ochronnej powłoce.

Szkło 3D: jak to działa?

Dziś w wielu sklepach możemy znaleźć szkło 3D do smartfona. Szkło 3D zapewnia najwyższy stopień ochrony. Jest łatwe do przyklejenia i usunięcia w razie potrzeby.

Szkło 3D to szkło hartowane o twardości 9H. Jest niezawodne w użyciu i doskonale spełnia swoją główną funkcję. Możesz zarysować powierzchnię tylko biżuterią z diamentami, uszkodzić ją - zrzucając telefon z wysokości dwóch metrów. Główną cechą szkła 3D jest powtarzanie zagięć ekranu. Modele klasyczne pozostawia się odkryte w odległości 1–2 mm od zaokrąglonej krawędzi.

W pełni zakrywa ekran i przód obudowy, posiada idealne wycięcia na przedni aparat, a także głośniki. Nie wyróżnia się i jest niezauważalne i estetyczne. Parametry są idealnie „dopasowane” do kształtu smartfona. Nie wpływa to na oddawanie barw, nadal są jasne i nasycone. Powierzchnia jest chroniona przed odciskami palców. Szkło 3D przyklejone jest do ekranu na całej powierzchni. Tanie modele - tylko na brzegach. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że samo słowo „klej” nie jest tutaj właściwe, ponieważ tylna powierzchnia nie jest nim pokryta. Działa tu prawo statyki. Dzięki temu po oderwaniu produktu ekran pozostaje całkowicie czysty.

Grubość większości szkła 3D wynosi 0,33 mm. Dzięki temu jest absolutnie niewyczuwalne podczas użytkowania. Nie wpływa na czułość czujnika.

zakładanie szkła na telefon

Jak założyć szkło 3D na ekran nowego telefonu?

Wystarczy dokupić samo szkło do swojego modelu smartfona, natomiast w zestawie powinny znaleźć się akcesoria takie jak chusteczki do czyszczenia ekranu oraz taśma do usuwania drobinek kurzu z powierzchni szkła smartfona. Ważne jest też przygotowanie taśmy maskującej do mocowania szkła ochronnego na obudowie przed sklejeniem i zebraniem drobinek kurzu.

Przed rozpoczęciem procedury nakładania szkła ochronnego należy zadbać o usunięcie kurzu. W tym celu wskazane jest nasycenie powietrza wilgocią (parą) w małym zamkniętym pomieszczeniu (najlepiej w łazience) w celu wytrącenia cząstek kurzu. Jeśli masz nawilżacz jonizacyjny, jest to idealny sposób na eliminacje kurzu.

Po zakończeniu wszystkich procedur w pomieszczeniu możesz przenieść do niego smartfon, taśmę, nożyczki, ściereczkę do czyszczenia optyki i szkło ochronne wraz z akcesoriami. Zwykle do szyby dołączone są dwie chusteczki - mokra alkoholem i sucha, do wycierania powierzchni do sucha.

Wypróbuj szkło, dopóki nie usuniesz z niego folii ochronnych, ostrożnie umieść je w żądanym miejscu (jeśli ekran ma zaokrąglone krawędzie, jest to szczególnie trudne) i użyj kawałków taśmy klejącej, aby ją przymocować. Jeśli przykleisz szkło do nowego smartfona z zainstalowaną folią transportową, sprawdź, czy pod nią nie ma bąbelków z drobinkami kurzu. Jeśli tak, możesz od razu rozpocząć nakładanie szkła ochronnego, po prostu usuwając folie ze smartfona i szkła ochronnego.