Plotki na temat bezprzewodowego zestawu słuchawkowego AR/VR firmy Apple

Udostępnij

Od czasów nieudanych okularów Google, krążyły plotki o AR/VR wearable firmy Apple. Biorąc pod uwagę kroki, które podjęła firma Apple i jej postęp w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości (AR), plotki w końcu nabierają mocy. Według Bloomberga, podczas CES 2018, plotkowano, że Apple poszedł na spotkanie z dostawcami szkła AR. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, jednak obalił te roszczenia, ale to również Cook powiedział, że AR zmieni sposób, w jaki korzystamy z technologii na zawsze.

Według innego raportu przez CNET, Apple pracuje nad zestaw słuchawkowy, który będzie w stanie uruchomić zarówno AR i VR technologii. Jest to również według osoby zaznajomionej z planami Apple. Ten headset ma być podobno bezprzewodowy, koniec z kablami do komputera czy smartfona. Headset, według planów, będzie posiadał rozdzielczość 8k dla każdego oka. Jakie to fajne? Nie spodziewajcie się jednak headsetu w najbliższym czasie, gdyż jego premiera planowana jest na lata 2019-2020. Obecne systemy VR mają rozdzielczość 1200×1200 i wymagają również połączenia z mocnym komputerem. Jeśli Apple uda się pociągnąć ruch 8k i rozwiązać obecne problemy, to może sprawić, że AR/VR stanie się technologią mainstreamową.

Gdybyśmy mieli śledzić plany, zestaw słuchawkowy będzie łączyć się z dedykowanym pudełku za pomocą technologii bezprzewodowej. Skrzynka będzie zasilany przez potężny niestandardowy procesor Apple, który nie jest jeszcze dostępny. To pudełko będzie przypominać wieżę PC. Użytkownicy również nie będzie musiał zainstalować specjalne stacje bazowe do wykrywania ich lokalizacji.

Według raportu, projekt jest o nazwie kodowej T288 i jest w początkowej fazie. Ponadto, z powrotem w marcu, zgodnie z innym raportem Bloomberg, Apple zebrał grupę inżynierów do pracy na AR związanego oprogramowania i sprzętu pod nazwą kodową T288. Raport, według źródeł Bloomberg mówi również, że zestaw słuchawkowy VR będzie działać na systemie operacyjnym dubbingowane jako "rOS" rzeczywistość systemu operacyjnego opartego na iOS. System operacyjny będzie tweaked w sposób, że będzie funkcjonować inaczej, aby dopasować zestaw słuchawkowy i rozwiązać problemy z nawigacją i jak aplikacje są uruchamiane. Inne plotki obejmują panele dotykowe, gesty głowy i głos aktywowany Siri. Renomowane źródła twierdzą, że Apple używa HTC Vive headsets do testowania aplikacji prototypów, takich jak wirtualne spotkania, tekstylia i 360-stopniowe filmy na razie.

Jeśli chodzi o AR i VR sprzętu, Apple wydawało się być niezakłócony przez inne duże firmy na rynku, takich jak Google, Microsoft i innych partnerów. Ale za kulisami, Apple robi wiele, aby dogonić. Według raportów, Apple złożył patenty na AR / VR technologii, a także zatrudnił kierownictwo i nabyte startupy, które są AR / VR zorientowanych. Jeden z patentów ilustruje, jak wykorzystać VR do złagodzenia nudy i choroby lokomocyjnej u pasażerów.

Ponieważ jest to produkt planowany do wydania w 2020 roku, plany mogą ulec zmianie i obecnie, informacje nie są wystarczająco konkretne, aby pracować z. Ponadto, Apple jest nadal dowiedzieć się, jak to będzie budować wearable.