Apple's Crackdown on VPNs in China

Udostępnij

VPN - Wirtualne Sieci Prywatne są wykorzystywane do wielu celów, gdy ktoś surfuje po Internecie. Głównym z nich jest ochrona Twojej tożsamości, a także pomoc w omijaniu cenzury i innych środków wprowadzonych w życie. Dzięki nim masz nieograniczony dostęp do treści na całym świecie, wolność, czyż nie? Cóż, już nie, jeśli jesteś w Chinach.Jedynym sposobem, że osoby mieszkające w Chinach mogą ominąć wielki mur ogniowy, który uniemożliwia dostęp do wielu usług i stron internetowych w oparciu o treści nie jest teraz dostępny.

Nowe przepisy, które zostały wydane w styczniu przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych Chin teraz weszły w życie. Chiński rząd we współpracy z Apple zadbał o to, aby tak się stało. W rezultacie, Apple's App Store dla Chin pozbył się prawie wszystkich aplikacji VPN, w tym tych od wielkich gigantów w branży, takich jak Express VPN. Niejasny jest również los aplikacji na Androida, które oferują alternatywę dla ominięcia cenzury. Inne sklepy firm trzecich oferują te aplikacje, ponieważ Google Play Store nie działa w Chinach.

W jednym ze swoich postów na blogu, Express VPN napisał to, "wszystkie główne aplikacje VPN zostały oczyszczone ze sklepu Apple w Chinach." Express VPN podzielił się również tym, dlaczego został usunięty zgodnie z notatką od Apple. Notatka mówiła, że ich usługa zawierała treści, które są nielegalne w Chinach. Star VPN również podzielił ten sam los. Później, Apple wydał oficjalne oświadczenie, w którym powiedział, że był zobowiązany do usunięcia aplikacji, ponieważ naruszały one chińskie prawo. W oświadczeniu, Apple stwierdził również, że był zgodny z przepisami wprowadzonymi w miejscu, to jest, wszystkie aplikacje VPN są wymagane do wyraźnie licencjonowane przez rząd przed ich działania w Chinach.

Ta czystka jest ogromny cios dla osób w Chinach, którzy polegają na usługach VPN, aby uzyskać dostęp do Internetu poza wielkim fire wall. Z Apple robi to, co jest najlepsze dla biznesu, ich klienci z pewnością przegapić wolność, jak nie ma żadnego prawdopodobnego sposobu, aby wypełnić pustkę pozostawioną przez VPN. Express VPN również poszedł naprzód i potępił ten ruch; Express VPN napisał, "Jesteśmy rozczarowani tym rozwojem, ponieważ stanowi on najbardziej drastyczny środek, jaki rząd chiński podjął w celu zablokowania korzystania z VPN do tej pory, i jesteśmy zaniepokojeni widząc Apple wspomagające wysiłki Chin w zakresie cenzury. ExpressVPN zdecydowanie potępia te środki, które zagrażają wolności słowa i wolnościom obywatelskim,"

Z Wielką Ścianą Ogniową zmodernizowaną, jak donosi Reuters, i zniknięciem VPN-ów, jest teraz możliwe, aby rząd ingerował w prywatność ludzi. Aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp i WeChat również zostały dotknięte, użytkownicy nie byli w stanie komunikować się skutecznie, ponieważ nie można wysyłać filmów i zdjęć. To nie pierwszy raz, kiedy rząd wykorzystuje Apple do egzekwowania przepisów cenzury. To właśnie stało się z aplikacjami informacyjnymi i witrynami, takimi jak New York Times i Wall Street Journal na początku tego roku.

Dla osób spoza Wielkiej Ściany Ognia, nadal masz swobodę dostępu do Internetu bez ograniczeń. Ale miejmy nadzieję, że twój rząd nie pożyczy tego pomysłu od Chin.