Nowa aplikacja Prismy: Sticky AI

Udostępnij

Jakiś czas temu Prisma Labs wprowadziła sposób, w jaki można przekształcić swoje zdjęcia w różne dzieła sztuki. Używając różnych filtrów za pomocą sieci neuronowych, zdjęcia stały się ponownie wspaniałe. Nie trwało to jednak zbyt długo, ponieważ inne gigantyczne firmy zajmujące się mediami społecznościowymi "skopiowały" algorytmy i wprowadziły filtry dla siebie. To zmniejszyło popularność Prismy, ale nie wpłynęło na jej bazę klientów. W rezultacie, Prisma Labs wymyśliła nową aplikację; Sticky AI. Ta aplikacja również wykorzystuje moc sztucznej inteligencji do wykonywania swoich zadań; przekształcanie selfies w naklejki. Te selfie naklejki mogą być następnie wykorzystane w mediach społecznościowych, zwłaszcza na platformach komunikacyjnych, takich jak iMessage, WeChat, Telegram, i WhatsApp. Chociaż zakres jest nieco inny, jest prawdopodobne, że ta nowa aplikacja będzie budować impet, który może zastąpić jego poprzednika.

Główną cechą aplikacji jest funkcja automatycznego wycinania. Jak sama nazwa wskazuje, funkcja usuwa selfie (ty) z reszty tła i zamienia go w naklejkę. Podobnie jak funkcja wycinania w innych programach do edycji zdjęć. Aby zrozumieć, jak to działa, Aram Airapetyan, współzałożyciel Prisma wyjaśnił funkcję. Poprzez oświadczenie, Airapetyan wyjaśnił, że szkolili sieci neuronowe, aby szukać obiektów - osób - na zdjęciu lub wideo. Następnie wycinają i pozostawiają tło. Wszystko to odbywa się na urządzeniu, lokalnie. Airapetyan powiedział, że jest to bardzo złożona technologia z łatwym doświadczeniem użytkownika. Dla silnego efektu wizualnego, można również edytować tło, wypełniając go z dostępnych opcji kolorystycznych lub dodać granicę.

Na tym wczesnym etapie, funkcja wycinania nie jest doskonała i może nie działać dobrze w oparciu o pewne czynniki. Głównie są to obiekty takie jak włosy, a także słabo lub mocno oświetlone sceny. Być może trzeba będzie dostosować go do doskonałej naklejki. Współzałożyciel powiedział więcej funkcji są wkrótce; oczekiwany jeden jest nakładanie naklejek na zdjęcia. W miarę upływu czasu, Prisma Labs będzie miał zebrane wystarczająco dużo danych, a oni ustalić, co ludzie potrzebują oprócz naklejek. Może funkcja wycinania zostanie ulepszona i będzie rozpoznawać inne obiekty na zdjęciach, takie jak zwierzęta domowe, a nie tylko ludzi.

Jak na razie, Sticky pozwala dodać kilka stylowych efektów podobnych do tych w Prisma. Standardem są czarno-białe opcje filtrów z kolorowym stylem. Możesz dodać podpisy do selfie naklejek zbyt. Po zakończeniu tworzenia, zapisz go i podzielić się nim, ale jako obraz. To dlatego, że większość platform messaging brakuje API, które pozwalają im obsługiwać naklejki. Inną funkcjonalnością jest tworzenie animowanych naklejek. Jest to możliwe poprzez dotknięcie i przytrzymanie przycisku aparatu, jak wyciągnąć swoje "różne akrobacje twarzy. Aplikacja następnie dodaje wiele klatek, aby animacja. Airapetyan dodał również, że Sticky będzie lepsza aplikacja, jak to będzie rosnąć popularność. Oznacza to, że aplikacja będzie miała więcej funkcji w swoich przyszłych aktualizacjach.

Aplikacja jest dostępna tylko na iOS. Jego wersja Android ma być uruchomiony wkrótce.

Więcej na: http://tek.com.pl