IPhone 8 lub iPhone 8 plus lub iPhone X, który z nich wolisz?

Udostępnij

Flagowe urządzenia Apple, a w szczególności iPhone'y mają tendencję do nieznacznego różnienia się od siebie. Tym razem, Apple dokonał znaczącej zmiany. Pozbyli się iPhone'a 7S i przeskoczyli od razu do iPhone'a 8, czego się nie spodziewaliśmy. Niespodzianki nie zatrzymał się tam, jak oni również uruchomiony specjalny 10-rocznica świętowania urządzenia, iPhone X.

Podczas gdy iPhone X wydaje się zdominować nagłówki gazet ze względu na jego potężne funkcje, iPhone 8 i 8 plus są nadal silnymi graczami na rynku, chwaląc się wspaniałymi ulepszeniami z iPhone'a 7 i powinny dowodzić ich sprawiedliwy udział w rynku.

Możesz być podekscytowany o nowych i potężnych funkcji, że iPhone X szczyci się, ale w tym samym czasie zastanawiasz się, czy trzeba zapłacić 1000 dolarów to idzie na podczas iPhone 8/8 plus może nadal daje funkcje, które chcesz najbardziej. Cóż, oto jak dwa okręty flagowe dopasować się.

Rozmiar ekranu

Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, iPhone 8 i iPhone X są światy od siebie. iPhone X może pochwalić się 5,8-calowym wyświetlaczem Super Retina HD, podczas gdy iPhone 8 i 8 plus mają odpowiednio 4,7-calowy i 5,5-calowy wyświetlacz Retina HD. Choć znacznie większy, iPhone X został skrytykowany, ponieważ posiada wcięcie w górnej części ekranu, jak widać na zdjęciu poniżej.

Gdybyśmy byli skrupulatni, ekran widoczny po obu stronach wcięcia jest n dokładnie będzie użyteczne.

Wyświetlacz

iPhone X w swoim ekranie o rozdzielczości 2336 x 1125 pikseli korzysta z lepszej technologii OLED firmy Apple, dzięki czemu urządzenie jest w stanie uzyskać ciemniejsze kolory. iPhone 8 wykorzystuje wyświetlacz retina HD o rozdzielczości 1334×750 pikseli, jak w poprzednim iPhone 7, ale wtedy daje pełniejszy obraz, ponieważ brakuje mu wcięcia w górnej części ekranu. iPhone 8 plus ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli.

Face ID kontra Touch ID

Wraz z iPhone X, Apple zadebiutowało z funkcją Face ID, gdzie użytkownik patrzy na telefon, a następnie telefon skanuje go za pomocą podczerwieni i odblokowuje. Brak skanera linii papilarnych będzie jednak omijany przez wielu użytkowników, którzy wolą go od skanera twarzy. iPhone 8/8 plus nadal mają tę funkcję, gdzie podoba nam się prostota po prostu dotykając przycisk domu i odblokowując telefon.

Rozszerzona rzeczywistość i Emoji

iPhone X bije iPhone 8 tutaj, z nowym animoji, nowe emoji, które mirror's właściciela mimikę twarzy. Jest to możliwe dzięki przedniej kamerze i skanerowi podczerwieni.

Aparat

Zarówno iPhone X, jak i iPhone 8/8 plus mają tylny aparat 12 MP, ale iPhone X i 8 plus mają podwójne, które łączą się, aby stworzyć oszałamiające zdjęcia portretowe z rozmytym tłem, którego inne telefony nie mogą zrobić. Jednak nadal uwielbiamy zdjęcia portretowe iPhone'a 7, więc iPhone 8 nie jest zły.

Szybkość procesora

Oba flagowe urządzenia iPhone X i iPhone 8 są napędzane przez procesor Apple A11 Bionic, cechę, która sprawia, że oba telefony są błyskawiczne i umożliwiają płynne działanie.

Wnioski

Za dodatkową gotówkę, iPhone X pakuje znaczną aktualizację z iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Dzięki wspaniałym funkcjom, takim jak wyświetlacz pełnoekranowy, rozpoznawanie twarzy, aparat z podwójną ostrością itp. może być warto zdobyć jeden. Jednak iPhone 8/8 plus flagowiec jest postępem iPhone 7/7 plus, a większość ludzi ma tendencję do kochania tego, co znają. Ma bonus w postaci Touch ID i przycisku home, dla tych, którzy kochają obecną technologię.

Ponieważ były krótsze kolejki w punktach sprzedaży iPhone 8, daj nam znać w komentarzach, które urządzenie wolisz.