Czas na AirDrop

Udostępnij

Zapewne nieraz chciałeś udostępnić pliki między swoim iPhone'em, iPad, a Mac tylko odkryć, że jest to dość kłopotliwe. Nie martw się, AirDrop jest tutaj! AirDrop to szybka, darmowa metoda przesyłania plików, która pozwala na udostępnianie kontaktów, dokumenty, lokalizacje na mapie, media, linki do stron internetowych, a nawet notatki między urządzeniami Apple. urządzeń Apple.

Chociaż większość preinstalowanych aplikacji jest kompatybilna z AirDrop kompatybilność, niektóre aplikacje innych firm mogą nie działać z AirDrop. Oto jak korzystać z AirDrop w telefonie iPhone, iPadzie lub komputerze Mac.

Aktywuj . Bluetooth i Wi-Fi

Pierwszym krokiem w udostępnianiu przez AirDrop jest włączenie Bluetooth i Wi-Fi na obu urządzeniach. Nie musisz być podłączony do tej samej lub konkretnej sieci Wi-Fi. lub konkretnej sieci Wi-Fi. Zwróć uwagę, że Hotspot i VPN powinny być wyłączone. wyłączone.

Włączanie strony . AirDrop na urządzeniu z systemem iOS

AirDrop można włączyć w Centrum sterowania lub w menu Ustawienia.

  1. Otwórz panel Centrum sterowania na swoim urządzeniu.Naciśnij i przytrzymaj kwadrat połączenia bezprzewodowego aż jego kształt zmieni się w prostokąt. Stuknij ikonę AirDrop, aby ją włączyć.

Zostaną wyświetlone opcje udostępniania, tj. Odbiór wył, Tylko kontakty lub Wszyscy, z których wybierz jedną.

Opcja Receiving Off wyłącza urządzenie z otrzymywania jakichkolwiek żądań AirDrop. Wyłączone otrzymywanie żądań AirDrop, ale nadal możesz wysyłać pliki do innych osób. Contacts Only (Tylko kontakty) Ograniczenie udostępniania plików do osób z listy kontaktów. Każdy umożliwia udostępnianie danych każdemu, kto znajduje się w pobliżu.

Możesz również uzyskać dostęp do tego samego z menu Ustawienia. Przejdź do Ustawień, a następnie kliknij Ogólne i włącz Airdrop.

Przesyłanie danych danych

Aby przesłać dane, otwórz aplikację lub katalog zawierający dane, które chcesz udostępnić. Stuknij w przycisk Udostępnij i wybierz AirDrop. Na stronie Wyświetlone zostaną wszystkie urządzenia Apple znajdujące się w pobliżu. Wybierz osobę, z którą chcesz się podzielić, stukając stukając w jej urządzenie.

Odbiorca otrzyma powiadomienie z podglądem udostępnionej zawartości i możliwością udostępnionej zawartości i opcją "Akceptacji" lub "Odrzucenia". Tymczasem Ty zobaczysz powiadomienie oczekujące", a następnie "wyślij" po zaakceptowaniu. W przeciwnym razie, zobaczysz wiadomość "odrzucona", jeśli odrzuci żądanie.

Z drugiej strony, jeśli ktoś wysyła Ci dane przez AirDrop, otrzymasz wyskakujące powiadomienie z opcją "Zaakceptuj" lub "Odrzuć". Jeśli zaakceptujesz plik zostanie przesłany i zapisany lub otwarty w odpowiedniej aplikacji. Zdjęcia i wideo będą zapisywane w aplikacji Zdjęcia, a linki będą otwierane w Safari. zostaną otwarte w Safari. W przypadku dokumentów zostaniesz poproszony o wybranie aplikacji, w której chcesz je otworzyć. w której chcesz je otworzyć. Nie będzie wyświetlane powiadomienie o oknie do zaakceptowania lub odrzucenia, gdy gdy udostępniasz dane na swoich urządzeniach, jeśli oba są zalogowane do tego samego Apple ID.

Włączanie strony . AirDrop na komputerze Mac

AirDrop możesz włączyć z dowolnego okna w Finderze. Otwórz stronę . Findera i na pasku bocznym kliknij AirDrop. AirDrop zacznie skanować w poszukiwaniu urządzeń. Wybierz, kto może wysyłać do Ciebie dane, korzystając z opcji Nikt, Kontakty lub Wszyscy u dołu okna. Nikt, Kontakty lub Wszyscy w dolnej części okna.

Aby udostępnić plik, znajdź plik, kliknij opcję udostępnij przez AirDrop przed wybraniem odbiorcy. Możesz też przeciągnąć i upuścić plik na ikonę osoby AirDrop, do której chcesz go wysłać. Aby udostępniać pliki między iOS a komputerem Mac, urządzenie z systemem iOS musi być wyposażone w system iOS 7 lub nowszy. Dowolny . Mac z 2012 roku lub nowszy (z wyjątkiem Maca Pro z połowy 2012 roku) z systemem Yosemite lub nowszym może wysyłać pliki do urządzenia z systemem iOS. Więcej na: http://tek.com.pl