Jeszcze jakiś czas temu na zakupy przed ślubem chodziło się z mamą, siostrą lub z koleżankami. Aby kupić zaproszenia, odwiedzało się kilkanaście sklepów i drukarni. Podobnie sprawa wyglądała jeśli chodzi o inne akcesoria ślubne. Dzisiaj przygotowania ślubne wyglądają całkowicie inaczej, ponieważ większość rzeczy kupujemy w…sieci (zobacz raport – http://ezakupy.uokik.gov.pl).

Zakupy w domowym zaciszu

Dlatego też, jeśli chcesz otworzyć sklep ślubny, wiedz, że jest to dobry pomysł. Żyjemy w czasach, kiedy nadmiar obowiązków kradnie nam cały wolny czas. Nie mamy kiedy biegać po kilkunastu sklepach, wybierając poduszki pod obrączki. Większość zakupów robimy w domowym zaciszu, z kubkiem aromatycznej kawy w ręce. Możemy spokojnie oglądnąć i porównać produkty – zarówno pod kątem ich właściwości, jak i pod kątem cen.

Sklep ślubny – od czego zacząć?

Jeśli planujesz otworzyć sklep ślubny online, musisz pamiętać o kilku istotnych elementach:

– Sklep musi być przejrzysty, a produkty podzielone na konkretne kategorie

-Sklep powinien mieć wersję mobilną, ponieważ coraz więcej osób robi zakupy za pomocą komórek i tabletów

-Musimy przestrzegać wymogów dotyczących prawa konsumenta. Aktualne informacje na ten temat można znaleźć tutaj – http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl.

-Sklep musi posiadać zarówno produkty tanie jak i te z półki luksusowej – nigdy nie wiemy jaki klient do nas trafi, a każdy może chcieć dokonać u nas zakupu.

-Sklep musi być dobrze widoczny w sieci. Więcej na temat tego jak to zrobić przeczytamy tutaj – profesjonalne pozycjonowanie stron www i sklepów internetowych.

-Warto pamiętać, że wydatki na reklamę to nie są wydatki bezsensowne, tylko inwestycja, która szybko nam się zwróci.

 

Dodaj komentarz